Červen 2010Lamb of God, Rarach v rouše beránčím

26. června 2010 v 17:56 | Little-wolf
Málokterá kapela si získá všeobecný respekt a rozsáhlou základnu fanoušků za tak krátké období, jakým je deset let. Cesta je o to trnitější, když si za svou doménu zvolí extrémní metalové styly jako je skloubení trash, death metalu a grindcore. Důkaz o tom, že to jde, existuje. Nazývá se Lamb of God.
w

První dunivé tóny přecházející v riffy hrubého zrna metalu začaly otřásat domem Chrise Adlera. Byli to John Campbel (basa), Mark Morton (kytara) a Chris Adler (bicí). Následující čtyři roky nesoucí se ve znamení zkoušek daly vzniknout tělesu Burn The Priest, mikrofon vzal do ruky nováček Randall Blythe a kapela začala koncertovat po virginských klubech.

Prvním zlomovým rokem v životě kapely byl rok 1999, kdy ustálená sestava doplněná o kytaristu Williama Adlera, bratra Chrise Adlera, začala získávat výrazné ohlasy u publika. Po několika demech, splitech a jednom plnohodnotném albu se kapela rozhodla změnit název na dospělejší a dnes již dobře známý Lamb of God.
Kněze nahradil beránek Boží
Rok poté byl k nahrání připraven materiál na LP s názvem New American Gospel. Album bylo produkováno slovutným Devinem Townsendem a jednalo se o našlapaný mix osobitě pojatého trash metalu s vlivy death metalu, hardcore a groovy rytmů. Rok 2003 přinesl v pořadí druhou napjatě očekávanou desku As The Places Burn. Na této placce se začíná profilovat nový hudební styl, takzvaný new wave of american heavy metal, ke kterému se Beránek Boží hrdě hlásí, dokonce je považován za jeho tvůrce.

AVANTASIA - Angel Of Babylon

22. června 2010 v 12:49 | Little-wolf |  zajímavosti
Ještě ani nedozněly poslední tóny z "The Wicked Symphony" a už se na nás žene dvojče "Angel Of Babylon". O tom, že se Tobias Sammet rozhodl vydat dvě alba v jeden den a jaká úskalí to s sebou přineslo, již byla řeč minule. Tak by ani nemělo smysl opakovat, že jedno by bylo více než dvě. Tobias Sammet pochopitelně rozložil své lepší nápady na alba rovnoměrně, takže po relativně příznivém hodnocení z minula nezbývá, než vypíchnout pár zajímavých okamžiků i nyní. Jinak s oběma alby je to podobně jako s předchozí řadovkou "The Scarecrow", kde se objevilo několik velmi povedených písní a zbytek byl tak trochu do počtu.
w

AVANTASIA - The Wicked Symphony

21. června 2010 v 12:37 | Little-wolf |  zajímavosti
Pryč jsou časy, kdy Tobias Sammet bral AVANTASIA jako svůj vedlejší projekt, ve kterém uplatňoval nápady, jež se pro EDGUY ne zcela hodily. Nyní jsou obě jeho skupiny hudebně na podobné úrovni a obojímu se věnuje naplno a možno říci, že AVANTASIA z toho nakonec vychází lépe. Kde se udála ona změna? Pochopitelně se třetím albem, kdy se původní uskupení "Sammet a mnoho hostů" změnilo na "Sammet, Paeth a mnoho hostů". Nemá význam se pouštět do spekulací, jak se kdo podílí na komponování, vliv Saschy Paetha, většinou v ruku v ruce s klávesistou Michaelem "Miro" Rodenbergem, na kapelu a potažmo i celý svět melodické metalu je více než významný. Stále však platí, že celým názvem jde o "Tobias Sammet´s AVANTASIA" a tak k tomu i přistupujme.
w

Čachtická paní historie a fakta

17. června 2010 v 14:21 | Little-wolf |  zajímavosti
Čachtická paní se jmenovala Alžběta Báthoryová - Nádasdy. Jako datum jejího narození se udává 7. srpen 1560. Zemřela v domácím vězení na čachtickém hradu 21. srpna 1614. Alžběta byla hraběnka z významného uherského šlechtického rodu. Podle Guinesovy knihy rekordů je největší masovou vražedkyní. Je jí připisováno až 650 vražd.V krvi zavražděných dívek se prý koupala protože věřila v omlazující účinky takovéto lázeňské procedury.
Rod Bathory vlastnil obrovské majetky zvláště v Sedmihradsku. Předek Báthoryů Vid zabil podle legendy draka, a proto v erbu používali tři dračí zuby. V čtrnáctém století se rod rozdělil na dvě větve: ečedskou a somlyovskou. Rodiči Alžběty byli Jiří z ečedské linie a Anna Báthoryová ze somlyovské linie. U Anny se jednalo už o její 3 manželství. Příslušníci rodu působili ve významných církevních i politických funkcích a zastávali ty nejvýznamnější úřady v království. Strýcem Alžběty byl např. sedmihradský kníže a pozdější král Rolska Štěpán Báthory (1533-1586). Její bratr Štěpán byl zemským soudcem a županem Somogyovské, Szabolcské a Satumarské stolice. Bátoriové mívali výstřední chování, sklony k pýše, samolibosti a sexuálním zvrácenostem. Somlyovská linie rodu vymřela v r. 1635 a Ečedská po meči v roce 1605 smrtí Štěpána, Alžbětina bratra.
w

Čachtický hrad

17. června 2010 v 14:10 | Little-wolf |  zajímavosti
w
Čachtický hrad se nachází na Slovensku kousek od stejnojmenné obce Čachtice. Nyní je hrad zříceninou. Díky umístění na 375 metrů vysokém vápencovém vrcholu je hrad nepřehlédnutelnou dominantou okolního kraje.
Hrad byl postaven v první polovině 13. století. Jeho prvotním údělem bylo střežení západní hranice Uherského království. V roce 1273 byl Čachtický hrad napaden vojáky českého krále Přemysla Otakara II., výsledkem bylo jeho značné poškození. K vlastníkům hradu patřil např. Matůš Čák. V roce 1392 se hrad stal vlastnictvím Stibora ze Stibořic, v jehož majetku bylo mimo jiné 15 hradů z Pováží. V roce 1467 byl na hradě vězněn husitský velitel Jan Švehla. V roce 1708 byl hrad dobyt vojsky Františka II. Rákociho a následně začal pustnout. čas od času byl v pozdějších dobách využíván jako vězení. Roku 1772 hrad vyhořel.

Wallpapers

12. června 2010 v 18:40 | Little-wolf |  Ke stažení
www.worldoflittlewolf.blog.cz

Soulfly New Album "Omen"

7. června 2010 v 17:47 | Little-wolf |  zajímavosti
w
                                                             standard edition


w
                                                   special edition CD/DVD


Band: Soulfly
Album: Omen (2010)
Year: 2010
Type: [Special Editon]
Label: Roadrunner Records
Genre(s): Thrash Metal / Groove Metal / Experimental
Lyrical theme(s): atan, Evil (early), Political & Social Issues, Exotic
Country: Brazílie (Phoenix, Arizona, USA)

1.Bloodbath & Beyond 02:31
2.Rise Of The Fallen 04:33
3.Great Depression 03:57
4.Lethal Injection 03:05
5.Vulture Culture 04:01
6.Jeffrey Dahmer 02:52
7.Off With Their Heads 04:22
8.Kingdom 03:54
9.Mega-Doom 03:04
10.Counter Sabotage 03:50
11.Soulfly VII 04:23

Bonus Track [Special Editon]

12.Four Sticks 04:40
13.Refuse Resist 03:10
14.Your Life My Life 03:14

Total playing time 47:14

w

Makro

6. června 2010 v 17:51 | Little-wolf |  nějaké to makro
www.worldoflittlewolf.blog.cz