Říjen 2010

Halloween

31. října 2010 v 18:54 | Little-wolf |  zajímavosti
Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.
Původní název byl Halloween zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer / vigilie všech svatých / první nešpory), Halloween vychází původně z pohanského(keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.
h

Princ z Persie: Písky času

19. října 2010 v 12:43 | Little-wolf |  Filmy

Počítačová hra převedená na filmové plátno.


Malý uličník Dastan, žije v Persii šestého století - v jednom z nejmocnějších impérií, jaké kdy svět poznal - je sirotek bez střechy nad hlavou. Jednou, když se před kapitánem perské armády zastal svého mladšího kamaráda, který se pokoušel ukrást jablko, hrozil mu vážný trest. Před ním ho zachránil vznešený král Šaraman, který rozpoznal, že je Dastanovi souzeno stát se hrdinou, a posléze ho sám adoptoval.
Přestože vyrůstal ve společnosti králových synů Túse a Garsíva, a jeho adoptivní otec mu poskytl vzdělání, moudrost i vznešené vychování, uchoval si Dastan jako mladý bojovník svou odvážnou a vzpurnou povahu.
Tím začíná celé dobrodružství prince z Persie.

Dastan touží dokázat ostatním, že je více než schopný bojovník. Vede útok na posvátné město Alamut, v němž se podle zpráv špehů hromadí zbraně, dodávané nepřáteli Persie. Ve skutečnosti se ale v Alamutu ukrývá mnohem tajemnější a vzácnější poklad - legendární Písky času, které smrtelníkům umožňují obracet tok času.
Dastan získá prastarou dýku se skleněným jílcem, která je klíčem k ovládnutí Písků času, ale král Sharaman je zavražděn a z vraždy je obviněn právě Dastan. Ten se tak ocitá na útěku a zoufale touží po očištění svého jména. Navzdory výhradám spojí své síly s Taminou, odvážnou mladou alamutskou princeznou, jejíž rodina strážila Písky času po celá staletí a která udělá cokoliv, aby je ochránila.

pop


Helloween - Are You Metal?

16. října 2010 v 17:20 | Little-wolf |  videa

Co pak to kreslíš :D

3. října 2010 v 15:53 | Little-wolf |  videa