Listopad 2010

Noční můra v Elm Street

28. listopadu 2010 v 17:50 | Little-wolf |  Filmy
Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech - kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley.
nmves
Fantasy / Horor / Thriller
USA, 2010, 102 min

Heaven & Hell

27. listopadu 2010 v 2:50 | Little-wolf |  různé obrázky
hah

Vlci

21. listopadu 2010 v 20:03 | Little-wolf |  různé obrázky
wolf
wolf
wolf

Planeta 51

17. listopadu 2010 v 21:31 | Little-wolf |  Filmy
Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky. Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní!Astronaut NASA, kapitán Charles "Chuck" Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on.Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana". Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý "zelenáč" Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj.
p51

Záhada: Vraždící stromy

11. listopadu 2010 v 18:15 | Little-wolf |  zajímavosti

Stojíme v malé jihočeské obci. Právě tady nám lidé vypravují neuvěřitelný příběh o stromu smrti. Vždycky přitahoval tragédie, odehrála se jich u něj celá řada. Je něco podobného vůbec možné?
"Stával tady, kousek za bývalou stodolou," ukazuje jedna z žen na malou dolinku pod svahem. Hned naproti šumí mladý les. Z kapsy žena vytahuje ohmatané černobílé fotografie, na kterých je vidět statný strom.
Být léto, určitě bychom se ohlédli a zchladili se ve stínu mohutné koruny. "To by byla velká chyba," opravují nás místní. Kdysi tudy vedla cesta k polím a byla dost využívaná. Nejdříve tu pod převráceným povozem zahynul mladý selský syn. V roce 1896 přímo u stromu umrznul tulák. V roce 1907 se na cestě přihodilo další neštěstí, blesk tu zabil ženu ze sousední vsi. Dva roky poté puklo srdce hospodáři Majerovi, udělalo se mu nevolno a usedl ke kmeni stromu. Za chvíli už nedýchal. Během války na první mezi četník postřelil nešťastnou náhodou malého chlapce a v šedesátých letech minulého století tu havaroval student na motocyklu. Narazil nepochopitelně na rovném úseku přímo do kmenu statného stromu. Student nakonec zemřel v městské nemocnici. Potom začal strom chřadnout a skolila ho vichřice, dnes už po něm není ani památky. Starousedlíci ale věřili, že v jeho koruně přebývají stromoví duchové a útočí na lidi.
V pralesích a džunglích existují skuteční stromoví vrazi, například na Madagaskaru. Kumanga, strom s podobou fíkovníku či mangovníku v době květenství, dokáže zabít každou živou bytost. Jak? Květy vydávají sladkou a omamnou vůni, která vyvolá bezvědomí a poté zástavu srdce. Domorodci a někteří cestovatelé vypravují neuvěřitelné historky o smrtících stromech a keřích, které způsobují alergické záchvaty a poleptání. Nebezpečné dřeviny se vyskytují na celém světě, kromě Afriky drží primát jinak celkem poklidná Brazílie nebo Argentina. Proti nim je náš venkovský "zabiják" pouhým slabým odvarem. Jak ale mohl strom přitahovat tragické události a neštěstí? Není vina především v nás, lidech?